Kompresory pre snežné delá

01.12.2008, 12:33,

Kompresory pre snežné delá Zo začiatkom lyžiarskej sezóny sa pre prevádzkovateľov lyžiarských stredísk začína príprava na novú sezónu. Investuje sa do nákupu nových zariadení ale aj a samozrejme do údržby. Pre umelé zasnežovanie sa používajú snežné delá. Jedna z najviac namáhaných častí snežných diel je kompresor. Na tento fakt reagoval český výrobca kompresorov ORLÍK česká Třebová a rozšíril svoju výrobu o kompresor ORLIK EKA 28 pre snežné delá.

 

 


Kompresory pre snežné delá.

Vlaňajšia zimná sezóna bola pre prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk skúpa na sneh, čo sa odrazilo v nízkej návštevnosti horských stredísk. Bez umelého zasnežovania to ale nejde, a keď budú podmienky priaznivejšie. Veľa prevádzkovateľov Ski - areálov pri nákupe zasnežovacej techniky siahne po už použitých snežných delách zo zimných stredísk z Rakúska, Švajčiarska alebo Talianska.

Cena použitého snežného dela je výrazne nižšia, než u techniky novej. Jedna z najviac namáhaných a najčastejšie menených časti zaríadení je vzduchový kompresor. Nový originál kompresor však stojí často viac, než celé snežné delo z druhej ruky. Na tento fakt reaguje výrobné družstvo Orlík Kompresory ponukou priemyselného piestového kompresora ORLIK EKA 28 (výkon 28 m3/hod., tlak 10 bar, príkon 4 kW, váha 70 kg ), čo je plnohodnotný ekvivalent väčšiny originálnych zariadení. Cena je pri porovnaní s inými zahraničnými výrobcami tejto techniky veľmi priaznivá. Kompresory majú špeciálnu úpravu, aby znášaly ťažké poveternostné podmienky, hlavne silný mráz, pri ktorom by bežný kompresor nemohol pracovať. Zmeny oproti štandardnej typovej rade spočívajú v upravenom saní vzduchu a náhrade plastového výduchu za kovový, v zdvojenej ojnici, úprave rozstreku mazacieho oleja v kľukovej skrini a v použití mazacieho oleja pre arktické podmienky. Kompresor je možné montovať na väčšinu bežne používaných snežných diel.
 

ORLÍK, Česká Třebová - výrobca kompresorov ORLIK

 
 

Súvisiace články

 

Výrobca kompresorov ORLÍK skonštruoval skrutkový kompresor pre extrémne teploty.

 

Bežné skrutkové kompresory pracujú pri teplotách od +5°C do +40°C. Niektoré aplikácie skrutkových kompresorov však vyžadujú teplotné pomery úplne odlišné. Podľa našich požiadaviek a  niektorých koncových zákazníkov skonštruovalo vývojové oddelenie firmy ORLÍK-KOMPRESORY nový typ skrutkového kompresora pod názvom ORL 5,5 C EL. Pri testoch provádzaných EZU Praha si kompresor poradil i s teplotami od -40°C až do +60°C a to vrátane štartu z nulových otáčok !

Výrobca kompresorov ORLÍK skonštruoval skrutkový kompresor pre extrémne teploty. Kompresory - info

 

 

Novinky v obchode 2015 Eshop news

 

Na tomto mieste kompresory - info Vám budeme prinášať nové výrobky v  našom internetovom obchode. Obchod nájdete priamo  v hlavom menu Produkty. Je integrovaný priamo pre jednotlivé druhy produktov /oddelenia kompresory, úprava stlačeného vzduchu, vzdušníky, pneumatické náradie, elektrocentrály.../

Kompresory Info -

 

   nákupný vozík  novinky  e-shop 2015 / eshop news

  • V oddelení Kompresory Schneider prebieha jesenná  akcia 2015 na piestové kompresory  Produkty z jesennej akcie si možete objednať mailom
     
 

  

 
« Späť


Diskusia: "Kompresory pre snežné delá"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre