Má Váš kompresor pripojenie na Internet ?

22.04.2008, 14:03,

Ocitli sme sa v dobe, keď pripojenie na internet sa stáva samozrejmosťou vo firmách, inštitúciach ale aj doma. Na internet sú pripojené počítače v kanceláriach, notebooky obchodných zástupcov, servisných technikov ...

Dnes už na internet sa pripájajú kompresory.

Na čo však potrebujú kompresory Internet?

Kompresor - internet

 


Monitoring - diaľkové sledovanie hlavných parametrov vo vzdialenej kompresorovej stanici, stanici úprava stlačeného vzduchu, stanica chladenia.

Skontrolujete všetky parametre vášho systému stlačený vzduch, zatiaľ čo sťahujete emaily. Počítač, internetový prehliadač, a internetové pripojenie je všetko čo potrebujete k okamžitej kontrole vášho systému stlačený vzduch nech ste hocikde vo fabrike, doma, na služobnej ceste, či na dovolenke v zahraničí. Môžete kontrolovať stav kompresora, motohodiny, vyťaženie, stav separátora, olejových a vzduchových filtrov stav oleja, kontrolovať tlak a teplotu, kontrolovať spotrebu stlačeného vzduchu, tlak v rozvodoch, prácu sušičiek, tlakový rosný bod, stav filtrov stlačeného vzduchu, vyťaženosť chladičov, teploty chladiacej vody, prevádzku generátorv dusíka, kyslíka ...

 

Monitorovanie hlavných parametrov kompresora, sušiča, chladiča, generátora, s možnosťou odstránenia porúch, zmenou nastavených parametrov ...

 

kompresor ORLIK manager

 

Na vzdialenom počítači je možné sledovať všetky hlavné parametre /teploty, tlaky... / kompresora aktuálne, zaznamenané. Zobraziť hodnoty do graficky podoby je otázka kliknutia myšou. Pozrieť si históriu porúch vedie k zabráneniu väčšieho poškodeniu kompresora.

 

Kompresor je možné z daiľkového PC riadiť. Je možné po zadaní platného hesla meniť parametre, servisné parametre tak ako keby servisný technik stal priamo pri kompresore. V prípade odstránenia poruchy možný reštart kompresora.

 

 


 

Ak dôjde k zastaveniu kompresora alebo iného monitorovaného zariadenia z dôvodu poruchy na zariadení, na vzdialenom monitorovacom PC / vo velíne, riadiacom stredisku, servisnom stredisku/  sa spustí upozornenie a obsluha sa dozvie o probléme skôr ako sa zastavia stroje závislé na danom zariadení. Servisné stredisko má okamžitú informáciu a okamžite môže reagovať.

Vačšina porúch na špičkových zariadeniach je spôsobená zanedbanou obsluhou /nedostatok oleja, zanesené filtre, separátorov .../. Včasné odstránenie  a správne diagnostikovanie poruchy kompresora zabráni stratám vo výrobe, výpadkom produkcie,  ale aj zabráni väčšiemu poškodeniu kompresora.

 

 
 

Súvisiace články

 

Vedeli ste, že ...

Čo všetko možno neviete o stlačenom vzduchu ...

 

www.kompresory-info.sk

Stlačený vzduch na KOMPRESORY - INFO


 

 

Hlučnosť kompresora

Hlučnosť kompresora závisí od typu kompresora, od jeho veľkosti, od jeho vybavenia protihlukovým príslušenstvom. Aký je rozdiel medzi hlučnosťou kompresora skrutkového a kompresora piestového, čo sú dva typy najpoužívanejších kompresorov.

hlučnosť kompresora

 

 

Kompresory - rozdelenie

Stlačený vzduch je používaný vo všetkých odvetviach priemyslu. Je často považovaný za štvrtú energiu /elektrina, voda, plyn/ v mnohých zariadeniach. . V mnohých prípadoch tento systém je tak závažný, že bez neho nie je možná prevádzka. Priemyselné systémy na výrobu stlačeného vzduchu sú vo veľkostiach od necelého kilowatu až po 40.000 kW.

 

Kompresory - rozdelenie II - Piestové kompresory

Piestové kompresory sú najstarším a najrozšírenejším princípom výroby stlačeného vzduchu.

 

Kompresory - rozdelenie III - Dúchadlá

Príncíp dúchadla

 

Kompresory - rozdelenie IV - Skrutkové kompresory

Ako sme si už povedali v našej sérii, kompresory rozdeľujeme na : piestové a rotačné.  

Skrutkové kompresory patria medzi rotačné objemové kompresory. 

 

 

Kompresory pre snežné delá

Kompresory pre snežné delá Zo začiatkom lyžiarskej sezóny sa pre prevádzkovateľov lyžiarských stredísk začína príprava na novú sezónu. Investuje sa do nákupu nových zariadení ale aj a samozrejme do údržby. Pre umelé zasnežovanie sa používajú snežné delá. Jedna z najviac namáhaných častí snežných diel je kompresor. Na tento fakt reagoval český výrobca kompresorov ORLÍK česká Třebová a rozšíril svoju výrobu o kompresor ORLIK EKA 28 pre snežné delá.

 

 

 

Príkon kompresora

 

Príkon kompresora na Kompresory - Info   Výroba stlačeného vzduchu kompresorom patrí medzi najstratovejšie premeny energie. Kompresory patria medzi zariadenia s najmenšou účinnosťou.

 
« Späť


Diskusia: "Má Váš kompresor pripojenie na Internet ?"
Dátum: Meno: Komentár:
24.04.2008, 16:39 Toth J. Koľko zariadení sa dá monitorovať.
28.04.2008, 11:46 9 Re: Koľko zariadení sa dá monitorovať.
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre