Netesnosti v systéme Stlačený vzduch - odhalenie netesnosti

13.12.2008, 19:33,

Netesnosti v systéme Stlačený vzduch - Detekcia netesnosti

To že netesnosti môžu byť významný zdroj zbytočnej energie v priemyselnom systéme „Stlačený vzduch“ sme už rozoberali.  Vieme aj ako zmerať či vypočítať množstvo stlačeného vzduchu, ktoré netesnosťami zo systému stlačený vzduch unikne. Ale čo ďalej ?


Netesnosti môžu byť významný zdroj zbytočnej energie v priemyselnom systéme „Stlačený vzduch“.
Niekedy sa plytvá 20 - 30 percent z výstupu kompresora. V USA sa odhaduje, že straty spôsobené netesnosťami sú 20 percent z celkového množstva výrobnej kapacity kompresorov na stlačený vzduch.

Niekedy sa plytvá 20 - 30 percent z výstupu kompresora. V USA sa odhaduje, že straty spôsobené netesnosťami sú 20 percent z celkového množstva výrobnej kapacity stlačeného vzduchu - kompresorov.

 

Viac v článku Netesnosti v systéme stlačený vzduch.


 

Je dôležité zistiť množstvo unikajúceho stlačeného vzduchu / zisťujeme ho pri analýze systému stlačený vzduch - meraním spotreby stlačeného vzduchu, ale je dôležité zistiť kde sa tieto úniky nachádzajú.

Na zistenie únikov stlačeného vzduchu zo systému stlačený vzduch ATSK využíva certifikovaný detektor netesností BEKO.


 

Princíp detekcie netesností v systéme stlačený vzduch.
 

Tam kde stlačený vzduch uniká, vzniká  trenie  medzi molekulami plynu a stenou rúrky. Toto trenie produkuje vysoko - frekvenčný ultrazvuk nepočuteľný pre ľudské ucho.

Detektor netesnosti používaný v ATSK  registruje ultrazvuk, zmení ho do počuteľného zvuku a indikuje zvuk z netesností  aj opticky. Pri tomto meraní, sú registrované  iba tie zvuky, ktoré vznikajú  v prípade prenikania stlačeného vzduchu cez netesnosť. Presné umiestnenie úniku stlačeného vzduchu je taktiež možné identifikovať aj v prevádzke,  kde je priemyselný hluk. Detektor netesností a detekci netsností v systéme stlaený vzduch

Detekcia netesností pomocou detektora BEKO, odhalí straty v systéme stlačený vzduch na spojoch v rozvodoch zváraných lepených ci šróbových, na armatúrach, pneumatických válcoch, ventiloch, rýchlospojkách, hadiciach, na rozvádzačoch, kohútoch, filtroch, úpravných jednotkách, v pneumatickom príslušenstve, multiplikátoroch, či na pneumatickom náradí a na spotrebičoch stlačeného vzduchu. 

 


 

Netesnosti v systéme stlačený vzduch = úník zisku.

Odhalenie netesností  je dôležitým bodom v analýze systému stlačený vzduch a následné ich odstránenie vedie k značným úsporam energie a tým zníženiu nákladov nielen na lelktrickú energiu ale aj opravy a servis  kompresorov a zariadení na úpravu stlačeného vzduchu. To všetko vedie k zvýšeniu zisku vo vašej firme.

 

 


Vedeli ste že ...

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 3.000,-Sk/ročne, nie je pociťovaná ani počuteľná?

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 10.000,-Sk/ročne, môže byť pociťovaná ale nie počuteľná?

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 20.000,-Sk/ročne, môže byť pociťovaná aj počuteľná?

 

 
 

Súvisiace články

 

Spoľahlivé meranie tlakového rosného bodu

Ako sa voda dostáva do stlačeného vzduchu? Ako spoľahlivo zistiť množstvo vody v stlačenom vzduchu? Ako zistiť či sušiče vzduchu pracujú správne?

 

Vedeli ste, že ...

Čo všetko možno neviete o stlačenom vzduchu ...

 

www.kompresory-info.sk

Stlačený vzduch na KOMPRESORY - INFO


 

 

Meranie spotreby stlačeného vzduchu

Meranie spotreby stlačeného vzduchu sa ukazuje jedinou možnosťou ako navrhnúť správny výkon kompresorovej stanice.

 

Neprimerané používanie stlačeného vzduchu

Stlačený vzduch je pravdepodobne najdrahšia forma energie dostupnej v továrni. Stlačený vzduch je tiež čistý, bežne dostupný a jednoduchý na používanie. Následkom toho, stlačený vzduch je často vybraný pre aplikácie pre ktoré by iný zdroj energie bol viac ekonomický.

 

Netesnosti v systéme „Stlačený vzduch“.

Netesnosti môžu byť významný zdroj zbytočnej energie v priemyselnom systéme „Stlačený vzduch“.

 

Novinky v obchode 2015 Eshop news

 

Na tomto mieste kompresory - info Vám budeme prinášať nové výrobky v  našom internetovom obchode. Obchod nájdete priamo  v hlavom menu Produkty. Je integrovaný priamo pre jednotlivé druhy produktov /oddelenia kompresory, úprava stlačeného vzduchu, vzdušníky, pneumatické náradie, elektrocentrály.../

Kompresory Info -

 

   nákupný vozík  novinky  e-shop 2015 / eshop news

  • V oddelení Kompresory Schneider prebieha jesenná  akcia 2015 na piestové kompresory  Produkty z jesennej akcie si možete objednať mailom
     
 

  

 
« Späť


Diskusia: "Netesnosti v systéme Stlačený vzduch - odhalenie netesnosti"
Dátum: Meno: Komentár:
26.05.2008, 21:27 9 Netesnosti v systéme stlačený vzduch 1. časť
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre