Stlačený vzduch pre potravinársky priemysel.

11.12.2015, 10:38, Ľubomír Tomáš

 

Stlačený vzduch je dôležitou súčasťou v rade pracovných postupov výroby potravín a spracovania "Z farmy na stôl". Aby sa vyhovelo stále rastúcim požiadavkám na zlepšovanie zdravia a hygieny v potravinovom reťazci, bola vytvorená praktická príručka Stlačený vzduch pre potravinárský priemysel.


Počas výroby, spracovania, manipulácie, balenia a transportu potravín vo všetkých fázach od zdroja k spotrebiteľovi je bezpečnosť potravín stále ovplyvňovaná a môže byť dôvodom k reklamáciám. Jedným zo zdrojov možnej kontaminácie môže byť použitie stlačeného vzduchu v rámci potravinového reťazca.

Kontamináciu zvyčajne spájanú so stlačeným vzduchom možno rozlišovať podľa formy na nečistoty (pevné čiastočky), vodu (vo forme vlhkosti) a olej. Ďalšími ovplyvňujúcimi faktormi je prítomnosť mikrobiologických organizmov ako sú baktérie, ktoré môžu byť prenášané systémom stlačeného vzduchu alebo šírené vďaka podmienkam existujúcim v systéme stlačeného vzduchu.

 

British Retail Consortium (BRC) a British Compressed Air Society (BSCA) spoločne pripravili túto príručku, ktorá vám dá užitočné pokyny a umožní informované rozhodnutia o tom, aký typ zariadenia na výrobu stlačeného vzduchu je požadovaný, ako je nutné toto zariadenie inštalovať a udržiavať a aké sú dôležité požiadavky na čistotu vzduchu. Dodržiavanie týchto pokynov spoločne s požiadavkami potravinárskeho priemyslu pri aplikácii procesov HACCP zabezpečí to, že systémy stlačeného vzduchu budú nielen spĺňať aktuálne platné zákonné požiadavky, ale budú tiež prispievať k dôvere zákazníkov u potravín dodávaných na trh.


Radi by sme poďakovali nielen spoločnosti BRC, ale aj členom British Compressed Air Society, ktorí sa podieľali na príprave tejto príručky.
AirChannel, Atlas Copco, Domnick Hunter, Durr Technik, HPC, Compair, Ingersoll Rand, Donaldson, Shell, Walker Filtration.

Greg Bordiak

 

ePríručku Vám zašleme bezplatne po vyplnení žiadosti.

Žiadosť o zaslanie bezplatnej príručky "Stlačený vzduch pre potravinársky priemysel."

 
 

Súvisiace články

 

Vedeli ste, že ...

Čo všetko možno neviete o stlačenom vzduchu ...

 

www.kompresory-info.sk

Stlačený vzduch na KOMPRESORY - INFO


 

 

Nenakupujte stlačený dusík, vyrábajte si ho!

 

 Generátory dusíka

Pokiaľ  máte obavy z rizík spojených so skladováním a používaním vysokotlakých plynových fliaš – máme pre vás bezpečnejší, spoľahlivejší a lacnejší spôsob.

 

 

 

 

Novinky v obchode 2015 Eshop news

 

Na tomto mieste kompresory - info Vám budeme prinášať nové výrobky v  našom internetovom obchode. Obchod nájdete priamo  v hlavom menu Produkty. Je integrovaný priamo pre jednotlivé druhy produktov /oddelenia kompresory, úprava stlačeného vzduchu, vzdušníky, pneumatické náradie, elektrocentrály.../

Kompresory Info -

 

   nákupný vozík  novinky  e-shop 2015 / eshop news

  • V oddelení Kompresory Schneider prebieha jesenná  akcia 2015 na piestové kompresory  Produkty z jesennej akcie si možete objednať mailom
     
 

  

 

Generátory dusíka - N2 - najčastejšie otázky

Všetko čo ste chceli vedieť o generátoroch dusíka.

 Využíváte v svojich prevádzkach dusík pre potravinárske účely, pre balenie v ochrannej atmosfére, rezanie laserom, prípadne vysokotlaký dusík pre vstrekovanie plastických hmôt? Alebo snáď spotrebovávate dusík o vysokej čistote pri tepelnom spracování, výrobe polovodičov či pri laboratorných pracach ?

Nech požadujete plynný dusík pre akékoľvek účely, ATSK Vám ponúka zariadenia pre výrobu stlačeného dusíka - generátory dusíka .

 

Kupujeme kompresor 1. Vyberáme typ kompresora.

Kupujeme kompresor. Ako na to Vám poradíme na Kompresory Info . Potrebujete kúpiť kompresor? Tak toto je návod ako postupovať pri kúpe kompresora. Čo všetko musíte zobrať do úvahy, aby ste sa správne rozhodli?
 

 

Časť 1:  Vyberáme typ kompresora.

 
« Späť


Diskusia: "Stlačený vzduch pre potravinársky priemysel."
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre