Späť

Generátory dusíka - N2 - najčastejšie otázky

Pridané: 8.1.2018 17:00:21 Počet zobrazení: 9096

08 Január 2018

Všetko čo ste chceli vedieť o generátoroch dusíka.

 Využíváte v svojich prevádzkach dusík pre potravinárske účely, pre balenie v ochrannej atmosfére, rezanie laserom, prípadne vysokotlaký dusík pre vstrekovanie plastických hmôt? Alebo snáď spotrebovávate dusík o vysokej čistote pri tepelnom spracování, výrobe polovodičov či pri laboratorných pracach ?

Nech požadujete plynný dusík pre akékoľvek účely, ATSK Vám ponúka zariadenia pre výrobu stlačeného dusíka - generátory dusíka .

Aké sú ešte výhody generátorov dusíka.

Inštalácia vyvíjačov dusíka /generátorov/ má okrem ekonomického a bezpečnostného zreteľa ešte ďalšie výhody :

 trvalo riadená čistota dusíka zabudovaným analyzátorom
zníženie nákladov na výstavbu
menšia priestorová náročnosť pri inštalácii
trvalá disponibilita zdroja dusíka
možnosť ľahkého rozšírenia stanice pri zvýšení spotreby dusíka
 

Aká je údržba a cena údržby na mieste inštalácie generátora dusíka?
Najhlavnejším spotrebným materiálom sú filtračné vložky. Je  potrebné ich  vymeniť podľa potreby založenej na pláne údržby. Odporúčané zoznamy náhradných dielov je dodaný pri  každej isštalácii systému výroby dusíka. Ročné náklady sa odlišujú, v závislosti type genrátora dusíka, rozmerových a filtračných požiadavkách. Pre upresnenie nás prosím kontaktujte.

Čo všetko spadá do systému na výrobu dusíka?
Náš typický systém sa skladá  z generátora dusíka alebo kyslíka /ak sa jedná o výrobu kyslíka/ a vyrovnávacej nádrže. Kompletný operačný systém taktiež vyžaduje  vzduchový kompresor, sušičku, filtre, tlakovú nádobu na stlačený vzduch, odvádzače kondenzátu, separátor olej voda z kondenzátu.  Stlačený vzduch môže byť odoberaný aj z Vášho systému " Stlačený vzduch". V každom prípade Vám vieme dodať celý systém na výrobu dusíka, alebo skombinovať s dodávkou aj systému stlačený vzduch.

 

Aký je účel vyrovnávacej nádrže pri systéme výroby dusíka? 
Vyrovnávacia nádrž tlaková nádoba umožňuje plynu /stlačený dusík/ aby bol doručený k miestu  použitia pri stálej rýchlosti prietoku  a so stálym tlakom.

Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov