Späť

Kompresory pre snežné delá

Pridané: 8.1.2018 17:00:21 Počet zobrazení: 5917

08 Január 2018

Kompresory pre snežné delá Zo začiatkom lyžiarskej sezóny sa pre prevádzkovateľov lyžiarských stredísk začína príprava na novú sezónu. Investuje sa do nákupu nových zariadení ale aj a samozrejme do údržby. Pre umelé zasnežovanie sa používajú snežné delá. Jedna z najviac namáhaných častí snežných diel je kompresor. Na tento fakt reagoval český výrobca kompresorov ORLÍK česká Třebová a rozšíril svoju výrobu o kompresor ORLIK EKA 28 pre snežné delá.

 

 

Kompresory pre snežné delá.

Vlaňajšia zimná sezóna bola pre prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk skúpa na sneh, čo sa odrazilo v nízkej návštevnosti horských stredísk. Bez umelého zasnežovania to ale nejde, a keď budú podmienky priaznivejšie. Veľa prevádzkovateľov Ski - areálov pri nákupe zasnežovacej techniky siahne po už použitých snežných delách zo zimných stredísk z Rakúska, Švajčiarska alebo Talianska.

Cena použitého snežného dela je výrazne nižšia, než u techniky novej. Jedna z najviac namáhaných a najčastejšie menených časti zaríadení je vzduchový kompresor. Nový originál kompresor však stojí často viac, než celé snežné delo z druhej ruky. Na tento fakt reaguje výrobné družstvo Orlík Kompresory ponukou priemyselného piestového kompresora ORLIK EKA 28 (výkon 28 m3/hod., tlak 10 bar, príkon 4 kW, váha 70 kg ), čo je plnohodnotný ekvivalent väčšiny originálnych zariadení. Cena je pri porovnaní s inými zahraničnými výrobcami tejto techniky veľmi priaznivá. Kompresory majú špeciálnu úpravu, aby znášaly ťažké poveternostné podmienky, hlavne silný mráz, pri ktorom by bežný kompresor nemohol pracovať. Zmeny oproti štandardnej typovej rade spočívajú v upravenom saní vzduchu a náhrade plastového výduchu za kovový, v zdvojenej ojnici, úprave rozstreku mazacieho oleja v kľukovej skrini a v použití mazacieho oleja pre arktické podmienky. Kompresor je možné montovať na väčšinu bežne používaných snežných diel.
 

ORLÍK, Česká Třebová - výrobca kompresorov ORLIK

Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov