Späť

Príkon kompresora

Pridané: 8.1.2018 17:00:21 Počet zobrazení: 6147

08 Január 2018

 

Príkon kompresora na Kompresory - Info   Výroba stlačeného vzduchu kompresorom patrí medzi najstratovejšie premeny energie. Kompresory patria medzi zariadenia s najmenšou účinnosťou.

Pri skrutkovom kompresore je využiteľný príkon kompresora len 18% z celkového príkonu. Výrobcovia kompresorov často uvádzajú príkon kompresora ako príkon hlavného motora, ktorý poháňa kompresorovú jednotku. Ak je ventilátor kompresora poháňaný samostatným motorom, príkony oboch motorov musíme spočítať do celkového príkonu.

Teplo z kompresora , ktoré vznikne výrobou stlačeného vzduchu, je možné až z 94% obnoviť. Zbytok asi 5% je vyžarovaných do okolia.

Využitie tepla vzniknutého pri prevádzke kompresora - rekuperácia.


Kompresor - príkon a rozdelenie príkonu
  

 

Využiteľný príkon /na výrobu stlačeného vzduchu/ 18%
Ventilátor /príkon/ 3%
Straty vyžarovaním 5%
Teplo /obnoviteľné/ 74%
 

 

Vedeli ste, že ...

... stlačený vzduch je často považovaný za štvrtú energiu /elektrina, voda, plyn/ v mnohých zariadeniach.

... až 94% energie z vytvoreného tepla vzduchom chladeného rotačného kompresora môže byť obnovených k tomu, aby vykonávalo inú prácu, ako výroba tepla alebo teplej vody?

... 100kW vzduchový kompresor stojí až do 2.500.000,- Sk ročne v nákladoch na energiu ? A až do 50% z toho je zbytočných? Pri 3Sk/kWh, 24/7/50 týždňov ročne.)
 

 

Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov