Späť

Systém - Stlačený vzduch

Pridané: 8.1.2018 17:00:20 Počet zobrazení: 4335

08 Január 2018

Stlačený vzduch je veľmi užitočná a cenná vec, ktorá musí byť nastavená tak aby optimalizovala celkovú charakteristiku výrobného systému.
Stlačený vzduch je používaný vo všetkých odvetviach priemyslu. Je často považovaný za štvrtú energiu /elektrina, voda, plyn/ v mnohých zariadeniach. Takmer každá priemyselná prevádzka od malých remeselných dielni až po jadrové elektrárne má nejaký typ systému " Stlačený vzduch " . 

Kompresory - info je nástroj, aby užívateľom zaistil spôsob ako redukovať prevádzkové náklady na výrobu stlačeného vzduchu, náklady pridružené, vyplývajúce z používania stlačeného vzduchu a zlepšil spoľahlivosť celého systému "Stlačený vzduch". Systém, ktorý začína vstupom vzduchu do kompresoru cez filter a končí vzduchovým náradím, pneumatickým valcami a prvkami.

Kompresory - info sú informácie, rady a odporúčania, ktorých realizáciou je možné dosiahnuť vrcholný výkon a spoľahlivosť systému "Stlačený vzduch" za najnižšie prevádzkové náklady.


Naším cieľom je :

 - zredukovať energiu a náklady na opravy 
 - zlepšiť spoľahlivosť systému
 - zvýšiť produktivitu 
 - zredukovať neplánované odstávky výroby Začíname analýzou existujúceho systému " Stlačený vzduch " resp. niekoľkými návrhmi nového systému. Meranie spotreby stlačeného vzduchu a meranie tlakového rosného bodu pri existujúcom systéme je jednou z analýz ako zistiť skutočnú spotrebu stlačeného vzduchu, straty ale aj ako ovplyvniť účty za elektrinu. Z takýchto analýz potom vyplývajú odporúčania pre výber, inštaláciu, umiestnenie a údržbu celého systému " Stlačený vzduch " - vzduchotechnika, kompresory, chladenie, rekuperácia tepla, dochladzovače, filtre, sušiče, tlakové nádoby, odvádzače kondenzátu, separátory olej voda, rozvody vzduchu, armatúry, hadice, pneumatické prvky, pneumatické náradie, pneumatické pohony ...

  Úspory


  V mnohých priemyselných zariadeniach, kompresory spotrebujú viac elektriny ako akékoľvek iný typ vybavenia.  Nedostatky v systéme " Stlačený vzduch" môžu byť preto veľmi významné. Úspory energie zo zdokonalenia systému môžu byť v rozsahu 20 až 50 percent a niekedy aj viac zo spotreby elektriny. Pre mnohé zariadenia je to rovnocenné úsporám miliónov korún. Skutočne dobre navrhnutý systém môže šetriť energiu, redukovať údržbu, znížiť prestoje, zvýšiť výrobnú výkonnosť a zlepšiť kvalitu výrobkov.
Systém " Stlačený vzduch " musí byť hodnotený pravidelne, aby sa dalo určiť či jeho činnosť je optimálna. V nekontrolovanom systéme sa straty efektivity môžu hromadiť, čo má za následok vyššie náklady na energie a nízku účinnosť.

Pri zmenách vo výrobe stlačeného vzduchu / náhrada za staré kompresory, väčšie kompresory .../ môže mať neúčinné usporiadanie kompresorov, potrubia či poddimenzovaná úprava stlačeného vzduchu za následok nadmerný chod kompresorov, nedostatočnú objemovú a  tlakovú úroveň stlačeného vzduchu na koncových zariadeniach.

Analýza 

Použitie systémových metód analýzy systému " Stlačený vzduch " zahrňuje :

- analyzovať aktuálne podmienky a základné prevádzkové parametre

- určiť potreby terajšieho ale aj budúceho výrobného procesu

- zhromaždenie a analýza technických dát a určenie pracovných cyklov

- zhodnotenie alternatívnych návrhov a zlepšení

- určenie technicky a ekonomicky najvýhodnejších riešení, so zreteľom na podsystémy

- zavedenie týchto riešení

- zhodnotenie riešenia z pohľadu spotreby energie, prevádzkových nákladov a celkovej ekonomiky

- pokračovanie v monitorovaní systému

- ďalšia optimalizácia pre dosiahnutie maximálnej účinnosti systému


Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov