Späť

Tipy na inštaláciu priemyselného vzduchového kompresora

Pridané: 26.5.2021 09:57:26 Počet zobrazení: 76

26 Máj 2021

Takže ste sa rozhodli, že pre svoje zariadenie potrebujete priemyselný vzduchový kompresor. Či už ste nováčikom alebo veteránom, rozhodovanie o vhodnej veľkosti kompresora pre vaše zariadenie, ako aj o tom, ako a kde ho nainštalujete, je pre úspech vášho zariadenia rozhodujúce.

Vedľa vody, elektriny a plynu považuje mnoho spoločností stlačený vzduch za štvrtý nástroj. Bez toho nemôžu výrobcovia prevádzkovať svoje výrobné stroje. To znamená, že s inštaláciou kompresora by sa malo zaobchádzať rovnako opatrne a podrobne, ako pri inštalácii vody a elektriny.
Pred začatím inštalácie kompresora je potrebné podniknúť niekoľko jednoduchých krokov. Prvým krokom je pochopiť, aká veľkosť a typ kompresora je potrebný pre danú lokalitu, berúc do úvahy súčasné aj budúce potreby. Tu je veľmi dôležitý profesionálny konzultant v oblasti stlačeného vzduchu. Mal by sa vykonať prieskum (audit) systému stlačeného vzduchu, aby sa zistili všetky potreby výroby.
Po dokončení a zakúpení kompresorov sa stáva plánovanie inštalácie ´ďalšou dôležitou funkciou.
Vzduchom chladené kompresory potrebujú pre správnu funkciu dobré prúdenie vzduchu. Väčšina výrobcov vyžaduje pre dobré prúdenie vzduchu do a zo strojov minimálne 1m voľného priestoru okolo jednotiek. To tiež poskytuje technikovi údržby dostatok priestoru na prácu na jednotkách, ak je to potrebné. Ak bude vzduchový kompresor umiestnený v uzavretej miestnosti, uistite sa, že nie je povolený podtlak. Dvere do miestnosti by sa nemali pri vstupe zabuchnúť a nikto by nemal byť nútený silou otvárať dvere, aby sa dostal z miestnosti. To je jasná indikácia podtlaku. Prečítajte si inštalačné pokyny uvedené v príručke dodanej s kompresorom a v prípade potreby požiadajte o pomoc dodávateľa.
Pre chladenie a kompresiu je dôležité správne prúdenie vzduchu do kompresora. Na vstupe a výstupe kompresora je možné použiť potrubie, ktoré privádza najčistejší a najchladnejší vzduch a umožňuje odvod horúceho vzduchu odvádzaného z kompresorového agregátu. Toto prebytočné teplo z výfukového vzduchu sa môže použiť na vykurovanie časti továrne v zimnom období alebo sa môže z továrne odvádzať v lete. Ak sa použije potrubné vedenie, jeho veľkosť musí zabezpečiť profesionálna vzduchotechnická spoločnosť. Zvážia veľkosť a dĺžku potrubia. Typicky je vstup a výstup kompresora dimenzovaný na základnú potrebu inštalovanej jednotky. Je potrebné doplniť potrubie, aby sa zabránilo poklesu nadmerného tlaku, pretože pri nedostatku vzduchu môže dôjsť k problémom s prehriatím. Ak má výtlačné potrubie veľa ohybov alebo je dlhé, môže byť potrebný „pomocný" ventilátor.
Vzduchový kompresor je významnou investíciou pre vaše zariadenie. Dodržiavaním týchto rád a včasnou účasťou odborníkov môžete pomôcť zaistiť správnu inštaláciu vzduchového kompresora. Plánujte, či bude váš systém v budúcich rokoch fungovať s optimálnou účinnosťou.
Ak potrebujete akúkoľvek pomoc alebo máte otázky týkajúce sa inštalácie kompresora kontaktujte nás.

Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov