Späť

Netesnosti v systéme Stlačený vzduch - odhalenie netesnosti

Pridané: 8.1.2018 17:00:20 Počet zobrazení: 11243

08 Január 2018

Netesnosti v systéme Stlačený vzduch - Detekcia netesnosti

To že netesnosti môžu byť významný zdroj zbytočnej energie v priemyselnom systéme „Stlačený vzduch“ sme už rozoberali.  Vieme aj ako zmerať či vypočítať množstvo stlačeného vzduchu, ktoré netesnosťami zo systému stlačený vzduch unikne. Ale čo ďalej ?

Netesnosti môžu byť významný zdroj zbytočnej energie v priemyselnom systéme „Stlačený vzduch“.
Niekedy sa plytvá 20 - 30 percent z výstupu kompresora. V USA sa odhaduje, že straty spôsobené netesnosťami sú 20 percent z celkového množstva výrobnej kapacity kompresorov na stlačený vzduch.

Niekedy sa plytvá 20 - 30 percent z výstupu kompresora. V USA sa odhaduje, že straty spôsobené netesnosťami sú 20 percent z celkového množstva výrobnej kapacity stlačeného vzduchu - kompresorov.

 

Viac v článku Netesnosti v systéme stlačený vzduch.


 

Je dôležité zistiť množstvo unikajúceho stlačeného vzduchu / zisťujeme ho pri analýze systému stlačený vzduch - meraním spotreby stlačeného vzduchu, ale je dôležité zistiť kde sa tieto úniky nachádzajú.

Na zistenie únikov stlačeného vzduchu zo systému stlačený vzduch ATSK využíva certifikovaný detektor netesností BEKO.


 

Princíp detekcie netesností v systéme stlačený vzduch.
 

Tam kde stlačený vzduch uniká, vzniká  trenie  medzi molekulami plynu a stenou rúrky. Toto trenie produkuje vysoko - frekvenčný ultrazvuk nepočuteľný pre ľudské ucho.

Detektor netesnosti používaný v ATSK  registruje ultrazvuk, zmení ho do počuteľného zvuku a indikuje zvuk z netesností  aj opticky. Pri tomto meraní, sú registrované  iba tie zvuky, ktoré vznikajú  v prípade prenikania stlačeného vzduchu cez netesnosť. Presné umiestnenie úniku stlačeného vzduchu je taktiež možné identifikovať aj v prevádzke,  kde je priemyselný hluk. Detektor netesností a detekci netsností v systéme stlaený vzduch

Detekcia netesností pomocou detektora BEKO, odhalí straty v systéme stlačený vzduch na spojoch v rozvodoch zváraných lepených ci šróbových, na armatúrach, pneumatických válcoch, ventiloch, rýchlospojkách, hadiciach, na rozvádzačoch, kohútoch, filtroch, úpravných jednotkách, v pneumatickom príslušenstve, multiplikátoroch, či na pneumatickom náradí a na spotrebičoch stlačeného vzduchu. 

 


 

Netesnosti v systéme stlačený vzduch = úník zisku.

Odhalenie netesností  je dôležitým bodom v analýze systému stlačený vzduch a následné ich odstránenie vedie k značným úsporam energie a tým zníženiu nákladov nielen na lelktrickú energiu ale aj opravy a servis  kompresorov a zariadení na úpravu stlačeného vzduchu. To všetko vedie k zvýšeniu zisku vo vašej firme.

 

 


Vedeli ste že ...

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 3.000,-Sk/ročne, nie je pociťovaná ani počuteľná?

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 10.000,-Sk/ročne, môže byť pociťovaná ale nie počuteľná?

... netesnosť vo vzduchovom systéme, stojaca 20.000,-Sk/ročne, môže byť pociťovaná aj počuteľná?

 

Pandemické opatrenia

Firma ATSK je uzavretá do odvolania. Je nariadená práca z domu - HomeOffice. 

Kontaktujte nás mailom. Objednávky budú vybavované priebežne!

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov - Zásady Ochrany osobných údajov